Print Friendly, PDF & Email

W dniu 4 kwietnia 2023r. gościliśmy w naszej szkole aktorkę teatralną i filmową Anitę Sokołowską znaną m.in. z seriali „Na dobre i na złe”, „Przyjaciółki”, a także z filmów „Jak poślubić milionera”, „Jak zostać gwiazdą …i pozostać sobą”, „Trędowata” czy „Furioza”.

Wizyta rozpoczęła się od kameralnego spotkania w klasie 4a, gdzie uczy się bratanek Pani Anity, a następnie przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie czekali już uczniowie z klas I – VIII. Pani Anita na tle pięknej dekoracji wykonanej przez Panie ze świetlicy opowiedziała zebranej publiczności jak wygląda zza kulis praca aktora, i że z jednej strony jest to piękna i ekscytująca praca, a z drugiej trudna i stresująca, w której wielokrotnie trzeba powtarzać jedną scenę, trzymać się scenariusza, przekazywać emocje, zachowania i myśli postaci, w którą aktor się wciela po to, aby przy pomocy tonu głosu, akcentu, mimiki twarzy czy gestów przekonać widza o wiarygodności swojej postaci.

Pani Anita opowiedziała nam również o swoim dzieciństwie i o tym jak wyglądała jej droga do początków aktorstwa. Wspomniała także , że chociaż pochodzi z Lublina, to świetnie zna nasze miasto, gdyż jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi i przez jakiś czas tutaj mieszkała.

Następnie przyszedł czas na pytania od publiczności, na które Pani Anita chętnie i wyczerpująco odpowiadała. Nie zabrakło takich pytań jak np. „Najciekawsza/Najtrudniejsza rola w życiu”, „ Czy trudno dostać się do Szkoły Filmowej?”, a także „Ile zarabia aktor?”.

Na koniec podziękowaliśmy Naszemu Gościowi za przybycie i spędzenie z nami tego przyjemnego i wartościowego czasu. Kwiaty od  społeczności szkolnej wręczył bratanek Pani Anity, Piotr Sokołowski z klasy 4a.

Po spotkaniu uczniowie mieli okazję zdobyć autograf od Pani Anity.

Organizator spotkania
Katarzyna Lubczyńska-Połeć

Odsłony: 231

Podobne wpisy