Print Friendly, PDF & Email

21 maja 2019 r. uczniowie klasy II A i III A wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Najważniejszym punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Nauki KOPERNIK. Dzieci, poprzez samodzielne doświadczenia na interaktywnych wystawach, miały możliwość odkrywać prawa nauki. Po wyjściu z Centrum przeszliśmy deptakiem wzdłuż Wisły pod pomnik warszawskiej Syrenki. Po obiedzie rozpoczęliśmy krótkie zwiedzanie naszej stolicy. Byliśmy na placu Zamkowym i na Starym Mieście. Widzieliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Króla Zygmunta, piękne kamieniczki z najbardziej znaną kamienicą pod Bazyliszkiem oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich, w których zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wodzie i Amfiteatr. Przed wejściem na teren parku uczniowie obejrzeliśmy z zewnątrz Belweder oraz zatrzymaliśmy się na chwilę przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Odsłony: 27

Podobne wpisy