Print Friendly, PDF & Email

Niedźwiadek Wojtek jest postacią niezmiernie intrygującą i wzruszającą. Klasa Va postanowiła poznać  dzieje tego niezwykłego żołnierza Armii Andersa i przystąpiła do projektu literackiego zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz Poleski Ośrodek Sztuki. 9 lutego 2016 roku w ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielką języka polskiego wzięli udział w spotkaniu z Łukaszem Wierzbickim. Autor książki pt. „Dziadek i niedźwiadek” z pasją opowiadał nie tylko o Wojtku i jego przyjaciołach. Z humorem przedstawił  początki pracy pisarza oraz przygody Kazimierza Nowaka, który 80 lat temu samotnie przemierzył Afrykę na rowerze. Czas spędzony z Łukaszem Wierzbickim i bohaterami jego książek na pewno będzie mile wspominany przez uczestników spotkania.

Odsłony: 15

Podobne wpisy