Print Friendly, PDF & Email

W poniedziałek – 11.12.2017r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-V i VI-VII. Zorganizowano go w oparciu o książki zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka szkolna wzbogaciła się  o 729 egz. książek.

W klasach dokonano wcześniejszych eliminacji  – wybrano po 2 osoby z każdej klasy do ścisłego finału. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych dla klas IV-V i VI-VII.

Celem konkursu była popularyzacja zakupionej literatury, promocja czytelnictwa i kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Uczestnicy czytali przez 2-3 minuty nieznany tekst z nowych prezentowanych książek, które wybierali bezpośrednio przed konkursem. Pomimo tej trudności uczniowie świetnie sobie poradzili a Jury miało ogromny problem z przydzielaniem miejsc. Ostateczna lista zwycięzców wygląda następująco:

Klasy IV-V:

I miejsce – Monika Nowicka VA

II miejsce – Karina Madej VA i Apolonia Grelak IVD

III miejsce – Bartek Kukulski IVC i Krystian Ratajczyk VC

Klasy VI – VII:

I miejsce – Katarzyna Ramiączek VIIC

II miejsce – Mikołaj Kulik VIA i Julia Sarna –VIIB

III miejsce – Zuzanna Król VIIC i Karolina Banaszewska VIIB

Laureaci otrzymali dyplomy i pięknie wydane książki, które sami sobie mogli wybrać, a wszystkich uczestników poczęstowano słodkimi drobiazgami. Sponsorami nagród była jak zawsze w tego typu konkursach szkolnych Rada Rodziców.

                                                 Nauczyciel – bibliotekarz Halina Tumińska

Odsłony: 12

Podobne wpisy