Print Friendly, PDF & Email

20 kwietnia 2016 roku klasa IIIa wraz z wychowawczynią oraz panem Przemkiem pojechała na wycieczkę do Warszawy. W pierwszej kolejności udaliśmy się na Stadion Narodowy. Obejrzeliśmy obiekt z tarasów widokowych, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o historii powstania stadionu. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to bardzo interesujące miejsce ze względu na znajdujące się tam stanowiska do przeprowadzania eksperymentów. Na miejscu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat otaczającego nas świata oraz ludzi. Każdy z nas mógł przeprowadzić eksperyment zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Później wyruszyliśmy na Starówkę. Widzieliśmy stary dzwon, gąsienicę czołgu „Goliat”, Gnojną Górę i Syrenkę Warszawską. Zobaczyliśmy też dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumnę Króla Zygmunta, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Odwiedziliśmy również Łazienki Królewskie. To ogromny park z dużą ilością zieleni i pięknych kwiatów. Zaobserwować można także spacerujące pawie. Po całym dniu wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do łodzi. Wycieczka była fajna i ciekawa.

Zuzanna Idzikowska

Karina Madej

Odsłony: 16

Podobne wpisy