Print Friendly, PDF & Email

W dniu 04.12.2017r. uczniowie klas IVd i Vb pod opieką wychowawców p. Krystyny Pawlak i p. Katarzyny Lubczyńskiej – Połeć, a także p. Magdaleny Supeł uczestniczyły w wycieczce do Ceramilandii w Lutomiersku. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od warsztatów dydaktyczno –  ceramicznych, które podzielone były na dwie części – merytoryczną i praktyczną. Uczniowie zostali zapoznani z technologią produkcji od surowca do produktu końcowego. Dzieci z zapartym tchem słuchały o ceramice podczas pokazu produkcji i zwiedzania wystawy. Następnie przystąpiliśmy do zajęć praktycznych, podczas których nasi uczniowie otrzymali od instruktorów dwa gotowe, wypalone produkty: doniczkęi figurkę do samodzielnej dekoracji, które zabrały ze sobą do domu. Po zakończonej pracy dzieci miały okazję spędzić czas w Parku Rozrywki, który oferował wiele atrakcji, między innymi zjeżdżalnię Dżunglę z torem przeszkód, trampoliny, labirynt, zjeżdżalnię Gigant o wysokości 6 metrów i wiele innych. Po ponad dwóch godzinach szaleństwa przyszedł czas na powrót do domu. Na twarzach dzieci można było zaobserwować zmęczenie, ale przede wszystkim zadowolenie z aktywnie spędzonego czasu.

Odsłony: 12

Podobne wpisy