Print Friendly, PDF & Email

24 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia – najpierw dla dzieci z klas starszych 5-8, a następnie z oddziałów 1-4.

Oficjalną część uroczystości rozpoczął i poprowadził Przewodniczący Samorządu Szkolnego Krystian Nowak. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły do sali gimnastycznej oraz odśpiewaniu hymnu państwowego przez zebranych i nauczycieli głos zabrała Pani Dyrektor Ilona Kałużna.  Następnie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klas: 4a, 6a, 7b i 7c. Mogliśmy również wysłuchać piosenek patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego (dzieci z klas trzecich i czwartych)
oraz uczennic z klas siódmych. Na koniec uczniowie z klasy 4a zatańczyli poloneza. Występ był ciekawą, wzruszającą i piękną  lekcją historii. Nagrodzony został gromkimi brawami.

Przygotowaniem akademii, oprawy muzycznej i dekoracji zajmowały się panie: Agnieszka Krzesińska, Alina Sakwińska, Joanna Dryja i Magdalena Supeł. Nad sprzętem nagłaśniającym czuwał pan Radosław Olczyk.

Odsłony: 109

Podobne wpisy