Print Friendly, PDF & Email

W dniu 26 września  2022 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy ekologicznej. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII. Głównym celem konkursu było: propagowanie wiedzy na temat segregacji odpadów, poznawanie zasad zgodnych ze zrównoważonym rozwojem oraz stosowanie ich w życiu codziennym, kształtowanie świadomości ekologicznej, dostrzeganie zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem oraz propagowanie wiedzy przyrodniczej.

W trakcie konkursu uczniowie musieli zmierzyć się różnego rodzaju zadaniami, wśród których były: pytania otwarte, rebusy, łamigłówki oraz quiz ekologiczny. Zadania dotyczyły segregacji, recyklingu, wiedzy o zagrożeniach ze strony człowieka dla naszego środowiska oraz ochrony przyrody.

Konkurs podzielony został na pięć kategorii:

Kategoria – klasy IV- brak drużyn

Kategoria – klasy V – pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy V a w składzie: Adrianna Złotowska, Emilka Łukasińska, Patrycja Grabowiecka oraz Nina Kocewiak.

Kategoria – klasy VI – pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VI a w składzie: Jakub Becht, Jakub Wasikowski oraz Julek Olczyk.

Kategoria – klasy VII- brak drużyn.

Kategoria- klasy VIII- pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Alicja Ochlik, Kalina Lukoviny, Zuzanna Osińska oraz Adam Zakrzewski.

Wygranym drużynom gratulujemy! Dyplomy i nagrody rozdamy na najbliższym apelu.

Odsłony: 36

Podobne wpisy