Print Friendly, PDF & Email

  30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego klas 4-8. Zanim jednak ten dzień nadszedł, kandydaci na przewodniczącego szkoły przedstawili swoje programy  i przygotowali promujące ich plakaty.  Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów i chwytliwych postulatów, takich jak: “strefa chillout’u”, “piątki bez prac domowych” czy “więcej dyskotek”.

      Ostatecznie głosami wyborców Przewodniczącym został uczeń klasy 8b – Wiktor Antoniuk, który zdobył 188 głosów. Zastępczyniami przewodniczącego natomiast – Milena Bakura z kl. 8d i Weronika Łakomska z kl. 8a. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu – p. Zofia Dziuba, p. Marta Klonowska oraz p. Agnieszka Krzesińska. W skład Komisji Wyborczej weszli uczniowie klas ósmych – Alicja Ochlik, Adam Zakrzewski, Maciej Sobera oraz Brajan Lipiński. Wszystkim, którzy oddali głosy i zaangażowali się w przygotowanie wyborów, bardzo dziękujemy. Natomiast nowym reprezentantom społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy owocnej współpracy.
Na koniec przytaczamy słowa Janusza Korczaka, o których warto pamiętać:

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

którzy razem uczą się, działają…,

żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…,

żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

pilnował porządku i praworządności…

to nie tylko praca, ale i walka…

w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego:

Zofia Dziuba

Marta Klonowska

Agnieszka Krzesińska

Odsłony: 154

Podobne wpisy