Print Friendly, PDF & Email

W naszej szkole wiele się działo. Uczniowie zostali poproszeni, aby tego dnia w ich strojach dominował kolor błękitny lub biały. Wychowawcy i pozostali nauczyciele przeprowadzili z dziećmi pogadanki i lekcje, których tematem przewodnim był pokój i jego znaczenie dla ludzi na świecie. W obchody włączyli się także nauczyciele świetlicy szkolnej, którzy przygotowali wraz z świetliczkami  gołąbki pokoju.

W salach lekcyjnych  przygotowano gazetki nawiązujące do obchodów. Zorganizowany został także konkurs plastyczny „Jestem za pokojem na świecie” oraz konkurs plastyczno-literacki „Dla pokoju na świecie” .

 W tym roku z uwagi na toczącą się wojnę w Ukrainie, dzień ten nabrał szczególnego znaczenia.   

Był wyrazem sprzeciwu wobec planów Rosji, która ogłosiła mobilizację wojska w toczącej się wojnie na Ukrainie.

Na zakończenie uczciliśmy minutą ciszy poległych w walce o pokój, a delegacja klas VII-VIII wzięła udział w Błękitnym Marszu Pokoju zorganizowanym przez Stowarzyszenie Misji Pokojowych ONZ na ulicy Piotrkowskiej.

Odsłony: 102

Podobne wpisy