Print Friendly, PDF & Email

W tygodniu poprzedzającym Święto, w bibliotece wyeksponowano literaturę związaną tematycznie z życiem i twórczością Stanisława Moniuszki, a także tablicę pamiątkową poświęconą Patronowi Szkoły. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę – całymi klasami z wychowawcą, a także indywidualnie. Byli zadziwieni szczególnie rękopisami pisarza      i pierwodrukami – oczywiście w formie kserokopii.

  We wszystkich klasach trzecich odbyły się dwugodzinne spotkania czytelniczo – muzyczno – plastyczne pt. „ Moniuszko oczami dzieci”. Uczniowie słuchając fascynujących opowieści o dzieciństwie, przygodach i zaskakujących pomysłach, dowiedzieli się w bardzo przystępny i zabawny sposób o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Wysłuchali również najbardziej znanych utworów kompozytora – „Prząśniczka”, „Chochlik”, „Dziad i baba”, arie z oper „Straszny Dwór” i  „Halka”. W czasie słuchania arcydzieł Mistrza  uczniowie wykonywali prace plastyczne pt. „Co mi w duszy gra” – ekspozycja prac w bibliotece.

  Mam nadzieję, że te spotkania nie tylko przybliżyły sylwetkę Patrona, ale także rozbudziły wyobraźnię i wrażliwość na piękno polskiej muzyki poważnej.

                                                    Halina Tumińska (Nauczyciel – bibliotekarz)

Odsłony: 13

Podobne wpisy