Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji „Szlachetna Paczka”. Wiemy, że możemy liczyć na Państwa wsparcie
i zachęcamy do przynoszenia darów
do sali 36 do 8 grudnia 2016r.

Bardzo prosimy o dokładne sprawdzenie daty przydatności
artykułów spożywczych i chemicznych.
Ubrania i zabawki mogą być używane, ale czyste i niezniszczone.

Listy z opisem rodzin i ich potrzeb zamieszczamy poniżej.

Podarujmy trochę radości tym, którzy od losu otrzymali jej niewiele.

Organizatorki akcji: E. Sobańska, M. Kondek, H. Tumińska, J. Dudek

Rodzina o kodzie LDZ-2120-5445352

Opis rodziny

Pani Iza (45 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Artura (14 l.) oraz Olę (8 l.).Rodzina jest w trudnej sytuacji materialnej od roku, kiedy to pani Izabella zachorowała na nowotwór płuc i musiała zamknąć swoją działalność gospodarczą. Kobieta w marcu tego roku przeszła zabieg usunięcia guza, obecnie jest w trakcie rekonwalescencji. Ponieważ w jej ręce zostały popodcinane mięśnie, nie jest w stanie szybko odzyskać pełnej sprawności. Rodzina utrzymuje się z zasiłków i alimentów, w łącznej kwocie 1346 zł. Po odjęciu kosztów leków dla pani Izy i opłat za mieszkanie na osobę pozostają ok. 193 zł. Życie pani Izy skupia się na rekonwalescencji. Podkreśla, że najważniejsze jest zdrowie i wychowanie dzieci. Kobieta obawia się nawrotu choroby. Nie chce, by dzieci zostały same. Mimo wszystko nie traci woli życia i siły do walki.

Potrzeby rodziny

– Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, kawa ziarnista, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

– Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

– Odzież

Artur (sylwetka szczupła, rozmiar 164)                                        

          – czarna kurtka zimowa,   

          – spodnie jeansy,

          – ciemne skarpetki, rozmiar: 43

Ola (sylwetka szczupła, rozmiar 134)  

        ciemne ubrania: czarne legginsy, ciemnoszare bluzki, skarpetki w rozmiarze 32

– Obuwie:

Artur: ciemne trapery zimowe  (rozmiar 43)

           buty sportowe  (rozmiar 43)

– Wyposażenie mieszkania

Łóżko: pani Iza śpi z córką na kanapie o szerokości metra

– Upominki

Ola – chciałaby dużego misia (ponad metr).

Artur – ucieszyłby się z karmy dla gryzoni i papug  lub z klatki dla papugi. 

Pani Iza – zestaw kosmetyków sprawi jej radość.

Rodzina o kodzie LDZ-2319-525073

Opis rodziny

Pani Alicja (37 l.) i pan Radosław (38 l.) wychowują dwójkę dzieci: Daniela (20 l.) i Mateusza (10l.), zamieszkują z ojcem pani Alicji, Sławomirem (73 l.). Mieszkają w dwupokojowym mieszkaniu pana Sławomira. Rodzina ze względów finansowych
i zdrowotnych nie może sobie pozwolić na usamodzielnienie się. Największą przeszkodą w życiu codziennym są choroby. Pani Alicja od 10 lat zmaga się z chorobą nowotworową oraz epilepsją, przez którą została zwolniona z pracy. Ponadto kobieta od kilku miesięcy przyjmuje kolejną serię chemioterapii, a częste napady epileptyczne nie pozwalają jej na normalne funkcjonowanie. Pan Sławomir również od kilku lat choruje na nowotwór z przerzutami. Jego emerytura w wysokości 1300 zł i zasiłek rodzinny to jedyny stały dochód w ich domu. Mateusz, ze względu na astmę, ma zorganizowane nauczanie indywidualne w domu. Daniel uczy się w ostatniej klasie technikum, jest bardzo pracowity. Pan Radosław podejmuje się każdej pracy dorywczej, by utrzymać rodzinę. Miesięcznie dysponują kwotą 106 zł na osobę. Rodzina, pomimo trudnej sytuacji, nie poddaje się i wzajemnie się wspiera.

Potrzeby rodziny

– Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, mleko, płatki śniadaniowe

– Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyny czyszczące,

– Odzież:

Mateusz: spodnie dresowe, szerokie w pasie, na 174 cm wzrostu w rozmiarze M/L

– Obuwie:

Radosław: trapery zimowe  (rozmiar 44)

Mateusz: trapery zimowe  (rozmiar 39,5)

Daniel: trapery zimowe  (rozmiar 42)

– Wyposażenie mieszkania

duża kołdra,  suszarka do prania, talerze głębokie

-Upominki

Mateusz – karty kolekcjonerskie FIFA 2016/2017 ADRENALYN,

pan Radosław – bluza z kapturem,

pani Alicja – sweter (rozmiar XL),

Daniel – pendrive,

pan Sławomir – adidasy (rozmiar 46)

Odsłony: 12

Podobne wpisy