Print Friendly, PDF & Email

7 października wzięliśmy udział w XII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Tradycyjnie hasłem dnia było: „Młodsi sprawdzają, czy starci tabliczkę mnożenia pamiętają”. Tegorocznymi egzaminatorami zostali uczniowie klas ósmych. Na przerwach odbywały się egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia pod okiem koordynatorów pani Sylwii Dyrkacz, pani Katarzyny Michcik oraz pana Piotra Leśkiewicza. Każdy mógł się sprawdzić ze znajomości liczenia do 100, rozwiązując losowo wybrane działania, a tym samym uzyskać tytuł: „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

        Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs ze skakanką lub z kozłowaniem piłki do koszykówki, w którym trzeba było wykazać się nie tylko świetną znajomością tabliczki mnożenia, ale również dobrą kondycją, świetną techniką skakania lub kozłowania oraz umiejętnością koordynacji aktywności fizycznej i intelektualnej. Ta akcja wyłoniła wielu „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”, którzy otrzymali pamiątkowe naklejki, jako dowód zdanego egzaminu.

        Do wspólnej zabawy przyłączyli się również nasi wspaniali nauczyciele, pani Dyrektor, pani sekretarka, pan konserwator, panie z obsługi oraz napotkani rodzice.

Tegoroczne Święto Tabliczki Mnożenia już zakończone, ale nie zapominajmy o doskonaleniu rachunku pamięciowego, bo za rok czekają na nas kolejne zmagania. Dziękujemy za udział w akcji.

Odsłony: 48

Podobne wpisy