Print Friendly, PDF & Email

1 grudnia 2017r. odbyło się Święto Patrona Szkoły. Stanisław Moniuszko to uznany kompozytor, więc tego dnia królowała u nas muzyka, ale nie tylko śpiew i taniec. Wcześniej uczniowie pisali, czym dla nich jest muzyka, również ją rysowali. Efekty pracy dzieci umieszczone zostały na wystawie na parterze szkoły. Ukoronowaniem obchodów naszego szkolnego święta były występy uczniów przygotowanych przez p. Agnieszkę Krzesińską i p. Ewę Jóźwiak, przy wsparciu p. Justyny Dudek. Klasa Va przedstawiła najważniejsze informacje na temat Stanisława Moniuszki  i jego twórczości oraz brawurowo  zagrała „Dziada i babę” Józefa Ignacego Kraszewskiego. Klasa IVd zatańczyła poloneza, a Vc wykonała „Krakowiaczka” („Wesół i szczęśliwy”) oraz kujawiaka „Ty pójdziesz górą”. Uczniowie z klasy IVc zaśpiewali i zatańczyli „Czerwone jabłuszko”, „Szumią jodły na gór szczycie” oraz „Prząśniczkę”. Klasa VIIc śpiewała „Kozaka”. Widzowie nie żałowali braw występującym artystom.

Odsłony: 23

Podobne wpisy