Print Friendly, PDF & Email

16 listopada, w deszczowy i chłodny poranek uczniowie klasy II a i II b wybrali się do Planetarium EC1,mieszczącego się w Łodzi przy ulicy Targowej.Na miejscu zostaliśmy przywitani przez pracowników Planetarium i zajęliśmy miejsca w sali, gotowi na przygodę.

      Prowadzący ciekawie i zabawnie opowiadał o układzie słonecznym i o gwiazdozbiorach. Uczniowie odbyli prawdziwą podróż w Kosmos, zwiedzali wnętrza planet i gwiazd. Dzieci miały okazję znaleźć się na powierzchni Słońca oraz Księżyca.Ta podróż była fascynująca a gwiazdy i planety na wyciągnięcie ręki! Po projekcji zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i z bogatsi o nowe wiadomości wróciliśmy do szkoły.Dzieciom towarzyszyły nauczycielki: p.Maria Kowalczyk, p. Halina Tumińska, p. Katarzyna Lubczyńska – Połeć i p. Barbara Bartoszewska.

Odsłony: 19

Podobne wpisy