Print Friendly, PDF & Email

W piątek – 18.11.2016r. młodzież naszej szkoły, a ściślej Aktyw Biblioteczny (Ewa Kupis, Jagoda Wiśniewska, Wojciech Wierzbicki) pod opieką nauczyciela – bibliotekarza Haliny Tumińskiej odwiedził Targi Książki, które są organizowane raz w roku przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Jest to wielka, bardzo ciekawa impreza księgarska, wyczekiwana przez wydawców, autorów i czytelników – prawdziwe święto KSIĄŻKI. Nasza szkoła również każdego roku uczestniczy w tej wspaniałej imprezie. Jak zawsze dokonujemy zakupów niezwykle ciekawych książek, oczywiście po bardzo promocyjnych cenach, a później na spotkaniach z autorami otrzymujemy autografy ze specjalnymi dedykacjami dla uczniów naszej szkoły. W ten sposób zgromadziliśmy ponad 200 tytułów, które dzięki tym autografom stają się niezwykle cenne i w naszej bibliotece zajmują specjalny regał z napisem „Skarby Biblioteki”. W tym roku uczniowie mieli przyjemność porozmawiać i podpisać książki      u następujących autorów: Mateusz Gessler, Tomasz Sekielski, Andrzej Strzelecki, Lidia Miś, Małgorzata Górna, Katarzyna Borys, Anna Czerwińska-Rydel, Katarzyna Ryrych i Magdalena Zarębska. Nasi uczniowie wzięli również udział w bardzo ciekawych warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Książka nie zawsze była kodeksem” i „Sienkiewiczowskie zabawy”( krzyżówki, quizy itp.). Na targach spędziliśmy ok. 7 godzin, ale warto było !!!!!! Niestety na następną taką fantastyczną przygodę musimy czekać aż cały rok.

Odsłony: 8

Podobne wpisy