Print Friendly, PDF & Email

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych – w dniach 28 i 29. 10. 2015 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w nim udział bardzo wielu uczestników. Pierwszego dnia bohaterami byli uczniowie klas IV – VI  oceniani przez nauczycieli, a następnego – nauczyciele oceniani przez uczniów. Dobór tekstów był bardzo różnorodny – od poezji dziecięcej ( Brzechwa, Tuwim…), po bardzo poważną (Mickiewicz, Staff, Asnyk…) i nawet wiersz       w gwarze śląskiej. A także proza  o tematyce wszelakiej – bajki, baśnie, powieści przygodowe, fantastyczne i inne. Po burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców. Wśród uczniów   I miejsce zajęły – Oliwia Michalak IV b i Marysia Dudzińska V a, II miejsce – Eryk Wałowski V a, Katarzyna Ramiączek V c i Martyna Rybicka IV b, a III – Marcel Lesiak IV b i duet – Krzysztof Bibik i Mikołaj Terczyński z IV b. Natomiast wśród nauczycieli I miejsce zajęła siostra Dolorosa i pani Sylwia Dyrkacz, II miejsce – pani Anna Fichna, pani Magdalena Kondek i  pani Halina Tumińska, a III miejsce – pani Ewa Sobańska i pani Beata Stankiewicz. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – słodkości. Konkurs bardzo się podobał – szczególnie część,              w której dzieci mogły oceniać swoich nauczycieli.

Organizatorem i pomysłodawcą obu konkursów była pani Halina Tumińska – nauczyciel – bibliotekarz.

Odsłony: 37

Podobne wpisy