Print Friendly, PDF & Email

W piątek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pan dyrektor Sławomir Maciejewski przypomniał zasługi Komisji Edukacji Narodowej dla rozwoju polskiej oświaty i nagrodził pracowników szkoły. 

W tym roku po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w dwóch programach artystycznych. Najpierw starsi uczniowie wzięli udział w pokazie strojów zaprojektowanych specjalnie dla nauczycieli. W role prezenterów i modeli wcielili się przedstawiciele klasy VIa z koła teatralnego prowadzonego przez panią Justynę Dudek, a piękną oprawę muzyczną zapewniła pani Ewa Jóźwiak wraz z chórem szkolnym. Mamy nadzieję, że nasi pedagodzy skorzystają z inspiracji i prezentowane kreacje ujrzymy na szkolnych korytarzach.

Część artystyczna przeznaczona dla młodszych dzieci i zaproszonych gości okazała się dużą niespodzianką. Oprócz wierszy i piosenek wykonywanych przez uczniów klasy IId mogliśmy obejrzeć wzruszający film zrealizowany przez panią Iwonę Gajewską. Wystąpili uczniowie klas I-III, którzy chętnie opowiadali o swoich nauczycielkach i uzasadniali, dlaczego ich pani jest najlepsza na świecieJ  

Aby praca nauczycieli była jeszcze bardziej owocna,  Samorząd Uczniowski obdarował ich smacznymi jabłkami i wierszem. 

Gdzieś w sadzie daleko

na starej jabłoni

wyrosło to jabłko, 

które trzymasz w dłoni.

Nim takie się stało, 

długo dojrzewało.

Na słońcu kolorów 

i smaku dostało.

Trafiło do Ciebie.

Lepiej już nie mogło!

Byś, Nauczycielu,

czuł się wyjątkowo.

Wraz z jabłkiem dziś przyjmij 

od uczniów życzenia:

sukcesów, pogody i zadowolenia.

Odsłony: 14

Podobne wpisy