Print Friendly, PDF & Email

Na dodatkowych zajęciach z plastyki i techniki uczennice pod kierownictwem pana Stanisława Mikołajczyka przygotowywały postacie do Szopki Bożonarodzeniowej. Na początek zostały zakupione materiały ( płyty pilśniowe, listwy, wkręty, łączniki, płyty paździerzowe, maty słomiane, farby) . Pan Stanisław Mikołajczyk wykonał projekt szopki – dokumentację, czyli rysunki poglądowe i techniczne poszczególnych części szopki. Następnie zostały wybrane postacie, które zostały rozrysowane na przygotowanych wcześniej płytach pilśniowych pomalowanych białą farba emulsyjną.  

Postacie te zostały wycięte wycinarką elektryczną i przykręcone do podpórek umożliwiających  im pozycję pionową. Tak przygotowane postacie następnie  były malowane na zajęciach koła plastyczno-technicznego. Konstrukcja szopki wykonana została  przez pana Pawła – konserwatora w naszej szkole z listew
( kantówek)  i płyt paździerzowych skręcanych wkrętami, tak żeby można było ją rozebrać i złożyć na nowo w przyszłym roku. Dach pokryty został matami słomianymi a wnętrze wysłane sianem. Kołyska została wykonana ze sklejki.

Nad głowami Świętej Rodziny zostały zamontowane (wzmocnione drutem) światełka ledowe zasilane bateriami. Nad szopką na tle nieba zamontowano światełka imitujące gwiazdy i gwiazdę betlejemską przymocowaną do dachu szoki.

Szopka stanęła na holu głównym szkoły, tak żeby była widoczna zaraz po wejściu na teren szkoły.

Odsłony: 18

Podobne wpisy