Print Friendly, PDF & Email

21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali pierwszy dzień wiosny. Większość uczniów uczciło nadejście wiosny przepięknymi strojami oraz ciekawymi malunkami na twarzach. W tym dniu można było przyjść  do szkoły w śmiesznych puchatych kapciach w celu pożegnania zimowego snu.

Pani Iwona Gajewska zorganizowała wystawę wiosennych roślin. Każda klasa miała za zadanie własnoręcznie posiać rzeżuchę lub owies, wyhodować szczypiorek lub wiosenne kwiaty. Efekty pracy uczniów można było podziwiać na wystawie w szkolnym korytarzu. Wszystkie okazy i mini ogródki były przygotowane w bardzo ciekawy, cieszący oko sposób. Klasa  III D przygotowała smaczne, wiosenne kanapki, które później każdy zjadł ze smakiem.

W sali gimnastycznej odbyła się impreza okolicznościowa pod hasłem „Wywołujemy wiosnę” przygotowana przez Samorząd Uczniowski  oraz panią Annę Kubik i Elżbietę Sajak. Uczniowie klas 4-7 współzawodniczyli w kilku konkurencjach. Uczniowie rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej, układali okrzyki przywołujące wiosnę, wykonywali Marzanny oraz tańczyli na gazecie. Wszystkie te zabiegi miały przekonać wiosnę aby szybko do nas przyszła. W naszej opinii udało się gdyż od środy 21 marca zrobiło się nam wszystkim cieplej na sercu.

Odsłony: 18

Podobne wpisy