W tym roku szkolnym aplikowaliśmy do Ministerialnego Programu „Książki naszych marzeń”  i otrzymaliśmy na ten cel dotację w wysokości  – 2.712,50 zł.

Po konsultacjach z Radą Rodziców, uczniami, a także pobliskimi bibliotekami publicznymi  sporządzona została lista najbardziej potrzebnych i „wymarzonych” tytułów książek. Wyszukaliśmy hurtownię książek, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę cenową i dokonano zakupu  184 egz. Książki  natychmiast opracowano, wpisano do komputera bibliotecznego i udostępniono uczniom.

Akcja bardzo pożyteczna – od wielu lat biblioteka szkolna nie była w ten sposób doposażona. Wzbogaciliśmy zbiory biblioteczne o tytuły atrakcyjne i umożliwiło to wymianę zniszczonych lektur.

Bibliotekarz – Halina Tumińska