Print Friendly, PDF & Email

Szanowni Państwo!

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w tegorocznej akcji ,,Szlachetna paczka”. Otwórzmy niższe serca i wesprzyjmy potrzebujących, by mogli godnie przeżyć święta. Pomagamy matkom samotnie wychowującym dzieci. Szczegółowe informacje na temat rodzin znajdują się poniżej. Dary przynosiły do sali 36 do dnia 10 XII i zostawiamy na końcu klasy. Można przynieść również papier ozdobny do pakowania prezentów. Pakowanie paczek 10 , 11 XII, 12 przewiezienie paczek do bazy szlachetnej paczki przy ul.Inflanckiej, a następnie przekazanie NASZYM RODZINOM. Czy ktoś z Państwa dysponuje w tym czasie transportem? Serdecznie dziękujemy z zaangażowanie  i pomoc ze strony Państwa. PODSUMOWANIE TWOJEGO WYBORU RODZINY

Rodzina o kodzie LDZ-1791-520082

Dlaczego to takie ważne? To niepowtarzalny identyfikator rodziny, który wykorzystasz m.in. do oznaczenia przygotowanych prezentów. 

1. Dane magazynu, do którego dostarczysz paczkę Adres: Al. I Dywizji 16/18 91-836 Łódź

   Daty i godziny otwarcia: 12.12.2015 – Sobota 8:30-20:00 13.12.2015 – Niedziela 8:30-20:00

   Kontakt: Lider Bałuty Inflancka – Sylwia Gillis, nr tel. 698 036 633

   Wskazówki dojazdu: Lokalizacja magazynu to: Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2. Do       magazynu można dojechać od ul. Franciszkańskiej (jadąc w stronę Inflanckiej, skręcamy w prawo w Organizacji WiN, a następnie w lewo już w Al. 1 Dywizji; jeśli jedziemy Franciszkańską w stronę Wojska Polskiego, skręcamy w Organizacji Win w lewo). Można też dojechać od Wojska Polskiego – skręcamy we Franciszkańską.

2. Opis rodziny Pani Ewa (30) samotnie wychowuje 5 swoich dzieci: Adama (13), Darię (11), Natalię (10), Jakuba (8), Amelię (3). Jeszcze 7 lat temu pani Ewa mieszkała z mężem i 4 swoich dzieci, wiedli normalne życie. Mąż pracował, a pani Ewa zajmowała się rodziną. Niestety mąż zaczął nadużywać alkoholu. Pani Ewa nie miała już w nim wsparcia, starała się walczyć o związek, kilka miesięcy temu wystąpiła jednak o rozwód i wyprowadziła się od męża. Chciałaby podjąć pracę, ale w wyniku ciężkich doświadczeń jej najstarszy syn sprawia kłopoty wychowawcze i pani Ewa codziennie zawozi go i odbiera z terapii. Miesięczny dochód tej 6 osobowej rodziny to 1967 zł, po odjęciu opłat i kosztów leczenia (1247 zł), na osobę zostaje: 207zł. Pomimo trudnej sytuacji pani Ewa i jej dzieci trzymają się razem. Nawet Jakub i Adam, którzy na co dzień przejawiają hiperkinetyczne zaburzenia zachowania, stoją za rodzeństwem murem. Pani Ewa użyczyła od znajomej mieszkanie dla siebie i swoich dzieci i stara się stworzyć im bezpieczny, spokojny dom. Bardzo chciałaby skończyć kurs na kasę fiskalną i kiedy sytuacja z synem się wyprostuje, rozpocząć pracę w sklepie. Jest troskliwą matką, której w obecnej chwili nikt nie pomaga, a jednak nie poddaje się. Podkreśla, że dzieci są jej siłą i szczęściem. Pani Ewa będzie wdzięczna za zimową odzież dla siebie i dzieci, nie stać jej na taki wydatek, a dzieci szybko wyrastają z ubrań. Przy tak licznej rodzinie, bardzo przyda się żywność, na którą brakuje pieniędzy.  Dzieci ucieszą się z artykułów szkolnych, na które rodziny nie stać.

3. Potrzeby rodziny:

Odzież: Dzieciom pani Ewy brakuje zimowych kurtek, które bardzo się przydadzą. Nie stać jej na zakup w obecnej chwili.

Żywność:  Przy 5 dzieci żywność jest artykułem pierwszej potrzeby i zawsze jej brakuje.

Przybory szkolne: 4 dzieci uczęszcza do szkoły i przybory szkolne bardzo im się przydadzą, odciążą też panią Ewę finansowo. 

– Żywność trwała:Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach Inne produkty żywnościowe: słodycze dla dzieci

– Środki czystości :Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

– Odzież :

Ewa

Rodzaj odzieży: zimowe

Kategoria: kurtka

Rozmiar: L

Sylwetka: 152

Uwagi: dowolne

Adam

Rodzaj odzieży: przejściowe

Kategoria: dres

Rozmiar: L

Sylwetka: 158

Uwagi: dowolne

Daria

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: S Sylwetka: 152

Uwagi: drobna, różowe, beż

Natalia

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 138cm

Sylwetka: 138

Uwagi: grubsza sylwetka, dziewczęce

Jakub

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 128

Sylwetka: 128cm

Uwagi: chłopięce

– Obuwie:

Ewa 

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 36

Uwagi: ewentualnie koturn

Adam

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: trapery

Rozmiar: 39

Uwagi: dowolne

Daria

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 36

Uwagi: dziewczęce na płaskim

Natalia

 Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 33

Uwagi: dziewczęce

Jakub

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: trapery

Rozmiar: 32

Uwagi: chłopięce

– Pomoce szkolne Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina?

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

– Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

– Specjalne upominki

Amelka 3 lata – lalka albo miś albo Myszka Miki, Ewa – perfumy lekkie. Pani Ewa wstydziła się prosić o coś dla siebie i dla pozostałych dzieciaków. Musieliśmy ją usilnie namawiać. 

4. Osoby opiekujące się rodziną

– Wolontariusz opiekun rodziny E-mail: nowakm836@gmail.com Telefon: 517744488

– Lider Rejonu Imię i nazwisko: Sylwia Gillis

5. Jak jeszcze możemy Ci pomóc? Przekazujemy praktyczne wskazówki w przygotowaniu paczki. * Paczki możesz dostarczyć wyłącznie do tego magazynu, z którego wybrana została rodzina.

* Pamiętaj, że po wybraniu przez Ciebie rodziny nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki. * Nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne. * Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj  paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób. * Paczki powinny być podzielone na kilka, poręcznych, niezbyt ciężkich pudeł, prosimy nie dostarczać do magazynu produktów zapakowanych w reklamówki czy worki foliowe. Należy pamiętać, że w większości magazynów nie będzie sprzętu do transportu przygotowanych paczek – będą one noszone ręcznie siłami Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. * Każde pudło i inne pakunki powinny być opisane kodem rodziny oraz opatrzone numerem, pudła i pakunki należy numerować według klucza: np. 1 z 5, 2 z 5 itd. * W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Prosimy, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu. * Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie dla rodziny – chociażby na świątecznej kartce, czy w liście. 

6. Aby cała Polska mogła na żywo śledzić wyniki SZLACHETNEJ PACZKI… … w trakcie finału w magazynach będziemy wybierali informacje o wartości paczki i liczbie osób zaangażowanych w jej przygotowanie. Jednak nie uda nam się to bez Waszego wsparcia. Możecie sprawić, że przekazywane w świat wyniki będą prawdziwe i będą cieszyły całą Polskę. Prosimy – w czasie wizyty w magazynie wypełnij kartę i wrzuć do pudełka. Badanie jest anonimowe, a jego wynik analizowany będzie jedynie w zbiorczym zestawieniu.

7. Jeśli chcesz, możesz docenić też rodzinę medalem za waleczność Więcej informacji o tej formie mądrej pomocy dla rodziny, znajdziesz po zalogowaniu do systemu Paczki w zakładce “Darczyńca -> Komu robię paczkę”.

Rodzina o kodzie LDZ-1791-502080

1. Dane magazynu, do którego dostarczysz paczkę:

Adres: Al. I Dywizji 16/18 91-836 Łódź

Daty i godziny otwarcia: 12.12.2015 – Sobota 8:30-20:00 13.12.2015 – Niedziela 8:30-20:00

Kontakt: Lider Bałuty Inflancka – Sylwia Gillis, nr tel. 698 036 633

Wskazówki dojazdu: Lokalizacja magazynu to: Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2 Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2. Do magazynu można dojechać od ul. Franciszkańskiej (jadąc w stronę Inflanckiej, skręcamy w prawo w Organizacji WiN, a następnie w lewo już w Al. 1 Dywizji; jeśli jedziemy Franciszkańską w stronę Wojska Polskiego, skręcamy w Organizacji Win w lewo). Można też dojechać od Wojska Polskiego – skręcamy we Franciszkańską.

2. Opis rodziny Pani Monika (30) samotnie wychowuje pięcioro dzieci: Paulina (10), Laura (8), Kuba (5), Maja (3), Damian (1).  Z rodziną mieszka 64 letni ojciec pani Moniki – Lech.  Pierwsze małżeństwo pani Moniki rozpadło się z powodu alkoholizmu męża. Drugi związek również się nie udał. Obydwoje partnerzy pani Moniki po pewnym czasie wybierali alkohol, a nie rodzinę. Musiała sobie radzić sama bez wsparcia. Zagrażająca życiu choroba synka Kuby, była dla niej kolejnym ciosem. Na szczęście Kuba wyszedł z sepsy, jest zdrowym i pogodnym dzieckiem. Pani Monika wywalczyła mieszkanie dla siebie i rodziny. Obecnie pracuje dorywczo w hipermarkecie. W opiece nad dziećmi pomaga jej ojciec. Miesięczny dochód rodziny to 2816 zł. Po odjęciu opłat ( 536zł), na jedną osobę zostaję 325 zł.  Pani Monika dla swoich dzieci jest bohaterką. Najbardziej troszczy się właśnie o nie, zawsze na pierwszym miejscu stawia potrzeby rodziny. Jest osobą pozytywną, emanującą optymizmem. Małymi krokami dążącą do celu, jakim jest podarowanie dzieciom lepszego życia. „Kiedy rozmawiam ze znajomymi, którzy mają góra dwoje dzieci, czuję się wybrańcem losu” – opowiada wolontariuszom. Jest osobą bardzo skromną, nie dostrzegającą własnych potrzeb. To dzieci mówią nam o tym, że mama nie ma zimowej kurtki, bo zawsze wszystko jest tylko dla nich. Pani Monika jest mistrzynią w pokonywaniu przeszkód losu. Jej pozytywna postawa wobec trudnej sytuacji jest inspirująca. 

 Rodzinie bardzo przyda się żywność. Wykarmić osiem osób, to nie lada wyzwanie. Ze względu na zbliżającą się zimę, pani Monika potrzebuje ciepłych ubrań dla kilku członków rodziny. Lodówka, której używają coraz częściej zawodzi, naprawa jest nieopłacalna, dlatego bardzo przydałaby się nowa.

3. Potrzeby rodziny

Żywność: W domu w którym jest 8 osób żywność szybko znika, potrzeba  jej duże ilości.

Odzież: Zbliża się okres zimowy i brakuje zimowych kurtek.

Lodówka: Rodzina posiada starą, wysłużoną lodówkę, która nie jest już w 100% sprawna i jest za mała na potrzeby 8 osób.

– Żywność trwała: Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach Inne produkty żywnościowe: miód, mleko, płatki śniadaniowe czekoladowe, gruszki i brzoskwinie w syropie.

– Środki czystości Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe “5” ( Rossman: Baby Dream) Inne: truskawkowa pasta do zebów dla 5 latka

– Odzież

Monika

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: 40

Sylwetka: 175 normalna

Uwagi: czarna

Lech

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: L

Sylwetka: 172 szczupły

Uwagi: ciemna

– Obuwie

Damian

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: buty

Rozmiar: 25 Uwagi:

Lech

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: trapery

Rozmiar: 44

Uwagi: ciemne

– Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina:

Kołdra

Inne: ciepła, zimowa kołdra. Brakujące sprzęty: lodówka, ponieważ rodzina posiada starą, wysłużoną lodówkę, która nie jest już w 100% sprawna i jest za mała na potrzeby 8 osób.

– Inne potrzeby brak

– Specjalne upominki: 

Damian- grająca zabawka,

Kuba- pociąg na torach,

Paulina: Lalka bobas,

Laura- lalka barbie z rowerem,

Maja- samochodzik różowy, 

4. Osoby opiekujące sie rodziną

– Wolontariusz opiekun rodziny E-mail: martekrobert@gazeta.pl Telefon: 505169476

– Lider Rejonu Imię i nazwisko: Sylwia Gillis

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Odsłony: 15

Podobne wpisy