Print Friendly, PDF & Email

24 października klasy 4A i 4B wraz z wychowawcami – Panią Agnieszką Krzesińską i Panią Katarzyną Michcik oraz  Panią Anną Olborską wybrały się na wspólną wycieczkę integracyjną do Puszczykowa – Rogalina – Poznania.

Pierwszym przystankiem wycieczki było Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Placówka ta mieści się w starym domu słynnego polskiego prozaika i przyrodnika – podróżnika w Puszczykowie pod Poznaniem. Na miejscu wnuk Pana Arkadego opowiedział o dalekich podróżach swojego dziadka.
W parku muzealnym uczniowie mogli obejrzeć m.in. piramidę Cheopsa w skali 1:23, replikę legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba w skali 1:1, ekspozycję “Tajemniczy świat Indian” oraz kopię legendarnej Bramy Słońca z okolic jeziora Titicaca.

Drugim przystankiem było zwiedzenie pałacu w Rogalinie wraz z przyległymi budynkami oraz imponującego parku, w którym to rosną wspaniałe dęby o imionach Lech (6,33 m), Czech (7,35 m) i Rus (9,15 m). Dzięki Pani przewodnik zwiedziliśmy pomieszczenia pałacowe, których nie da się opisać, są piękne, dostojne i zabytkowe. Słowa nie oddadzą tego, co można zobaczyć.

Ostatnim przystankiem było Muzeum Rogala w Poznaniu. Podczas warsztatów usłyszeliśmy legendy o powstaniu rogali świętomarcińskich, zapoznaliśmy się z ich recepturą oraz samodzielnie je wykonaliśmy. Rogalowy mistrz opowiadał nam również historię poznańskich koziołków oraz zapoznał nas z gwarą poznańską. Wielką atrakcją były koziołki, które tradycyjnie pojawiły się na Ratuszu o godzinie 15-stej. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.:-)

Zmęczeni, ale i zadowoleni ze zrealizowania wycieczkowych planów, wracaliśmy do Łodzi.

Odsłony: 111

Podobne wpisy