Print Friendly, PDF & Email

Ruszają akcje Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „KUP PAN SZCZOTKĘ!” i „Podaj mydło”

Polscy misjonarze, którzy prowadzą w Afryce misyjne szkoły, chcą, aby dzieci mogły się w nich także uczyć higieny. To bardzo ważne dla ich zdrowia.
Dzięki codziennemu szczotkowaniu zębów nie będą w przyszłości cierpieć z powodu bólu zębów. W afrykańskich realiach bardzo trudno o dentystę, a ludzie z bólem zęba muszą żyć latami.

Co zbieramy?

    • szczoteczki, 
    • pasty do zębów,
    • mydło w kostce.

Dla kogo?
Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak dary dotrą do dzieci?
Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną
do Afryki drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?
Wszyscy, którzy mają wielkie serce, trochę czasu, energię do działania i chcą komuś pomóc. 

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?
Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w kolejnym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Od kiedy zaczynamy zbiórkę?
Od 2 października zaczynamy nasze zbiórki. Wolontariusze będą przychodzić do klas tylko w dwa dni (poniedziałek i czwartek).  Jeśli ktoś przyniesie innego dnia to dary będzie mógł przekazać na długiej przerwie naszym wolontariuszom, którzy będą pełnić dyżury naprzeciwko sali nr 2.

Do kiedy zbieramy szczoteczki, pasty i mydło?
Do końca listopada 2023 r.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do wzięcia udziału w naszych akcjach.

Pamiętaj dobro zawsze wraca….

 

Odsłony: 168

Podobne wpisy