Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym “Z ekologią na TY”.

Celem projektu było kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, bo to przede wszystkim od nas będą zależeć dalsze losy naszej planety.

Bez wątpienia wszystkie działania projektowe przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej, a także uwrażliwienia na ochronę środowiska naturalnego.

W trakcie trwania projektu udało się uzyskać następujące efekty:

• podniesienie świadomości ekologicznej,
  • poznanie metod na oszczędzanie energii, wody i innych zasobów,
  • kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i  doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń,
  • wykształcenie postaw ekologicznych,
  • integracja oraz nabycie umiejętności współpracy w grupie.

W związku z zrealizowanymi zadaniami powierzonymi nam w projekcie, z wielką radością chcemy podzielić się, iż otrzymaliśmy certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym, który jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Koordynator szkolny: Angelika Orszewska