Print Friendly, PDF & Email

Uczniowie klas IV – VI na lekcjach techniki u p. Stanisława Mikołajczyka wykonywali wiatraki z napędem elektrycznym. Czynności technologiczne, które wykonywali to: rysunek wstępny – koncepcyjny, rysunek techniczny wiatraka, wykonanie modelu wiatraka  według projektu i rysunku wymiarowego,  sklejanie klejem na gorąco wiatraka do podstawy, wykonanie skrzydeł wiatraka, zamocowanie silniczka w przedniej ściance wiatraka, montaż elektryczny zasilany baterią 9V, montaż przełącznika elektrycznego. Na koniec malowanie i wykonanie otoczenia wiatraka według własnej koncepcji. Wszystkie wiatraki zostały wykonane z wielkim zaangażowaniem i precyzją. Wszystkie również działały bez zarzutu co sprawiło wszystkim wykonawcom wiele radości i satysfakcji.

Odsłony: 39

Podobne wpisy