Print Friendly, PDF & Email

Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.

Józef Piłsudski

                     O przeszłości narodu trzeba pamiętać… Dlatego w naszej szkole 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona była bardzo uroczyście.

         W czwartek 10 listopada, już od samego rana, uczniowie z koła historycznego rozdawali kotyliony, pamiątki patriotyczne oraz kopie pierwszej strony Gońca Krakowskiego z 12 listopada 1918 roku. Można było również oglądać wystawę plakatów o tematyce patriotycznej.

        Tego dnia odbyła się także uroczysta akademia, najpierw dla uczniów klas starszych, później  dla dzieci z oddziałów I-III. Po odśpiewaniu przez zebranych hymnu państwowego głos zabrała pani wicedyrektor Beata Stankiewicz. Następnie przemówił pan Jarosław Trojak – nauczyciel historii, przybliżając wszystkim dzieje naszego narodu związane z okresem zaborów, jak i okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Ewy Jóźwiak oraz pana Jarosława Trojaka była piękną i ciekawą lekcją historii. Każda z klas starszych zaśpiewała wybraną pieśń patriotyczną, dbając przy tym, aby występowi towarzyszyły odpowiednie stroje i rekwizyty. Wszystkie wykonania były wspaniałe, a ich zwieńczeniem stał się niezwykle wzruszający występ klasy VI c i zaśpiewana przez nią Rota.

          Po akademii każdy mógł delektować się ciastami i ciasteczkami patriotycznymi, przygotowanymi przez uczniów biorących udział w konkursie zatytułowanym Słodki smak wolności.

Biało-czerwone słodkości nie dość, że były pyszne, to jeszcze wyglądały imponująco.

Odsłony: 22

Podobne wpisy