Print Friendly, PDF & Email

W dniu 05.12.2018 r. uczniowie klasy II A i III A wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Piotrkowa Trybunalskiego i do Sulejowa.

Najpierw pojechaliśmy do Sulejowa, gdzie obejrzeliśmy zespół klasztorny opactwa cysterskiego. Później udaliśmy do Piotrkowa. Tam zwiedziliśmy Zamek Królewski, w którym przebywali król Zygmunt Stary i jego żona królowa Bona i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nt. życia w zamku oraz miasta i jego historii. Uczestniczyliśmy też w warsztatach, podczas których dzieci wykonały królewskie korony. Następnie przejechaliśmy do fabryki bombek. Uczniowie zapoznali się z etapami powstawania szklanych ozdób i własnoręcznie ozdobili 4 bombki.

Wycieczka podobała się dzieciom. Zobaczyły wiele interesujących miejsc, własnoręcznie wykonały ciekawe prace, a przede wszystkim atrakcyjnie spędziły czas.

Odsłony: 23

Podobne wpisy