„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
ale ich działanie jest naprawdę wielkie”
Matka Teresa z Kalkuty

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień powstał w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Jego idea tak się rozrosła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Dziś ma jednak wymiar mniej polityczny, a bardziej społeczny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić dobry gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do obchodów tego bardzo pozytywnego dnia. Tegoroczny Dzień Życzliwości zaczęliśmy świętować już w poniedziałek, kiedy to w szkole pojawiły się skrzynki życzliwości i pozdrowień. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli do nich wrzucać życzliwe liściki, pozdrowienia, laurki, które później zawisły na Drzewie Życzliwości. Powstało ponad 600 życzliwych kartek!!! Dużym zaskoczeniem były pozdrowienia napisane przez uczniów w języku angielskim i niemieckim;) Piątek okazał się dniem finału Tygodnia Życzliwości. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Chętnie włączyli się również nauczyciele oraz pracownicy szkoły.  Korytarze szkolne zamieniły się w Aleję Życzliwości wypełnioną licznymi cytatami, myślami na temat serdeczności, przyjaźni i uśmiechu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Drzewo Życzliwości, na którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, odszukiwali pozdrowienia adresowane do nich.

Kolejny Dzień Życzliwości dopiero za rok, a tymczasem starajmy się być dla siebie mili i uprzejmi każdego dnia.