Print Friendly, PDF & Email

Święto Patrona  to dla naszej społeczności szkolnej ważne wydarzenie. W tym roku obchody miały szczególny charakter, gdyż do naszych podwoi zaproszono wielu gości i odsłonięto portret patrona – Stanisława Moniuszki. Autorem wizerunku jest pan Stanisław Mikołajczyk.

Przestawienie zatytułowane Moniuszko jak z bajki zostało przygotowane przez solistkę Teatru Wielkiego i pedagoga w Akademii Muzycznej –  panią dr Bernadettę  Grabias. Towarzyszyli jej studenci wydziału Wokalno – Aktorskiego: pani Magdalena Cieślak, pani Małgorzata Pietrzykowska, pani Dominika Stefańska, pani Marta Wróblewska i  pan Maciej Madaliński, którzy zaśpiewali  z towarzyszeniem pianistki – pani dr Iwony Jakubowskiej. Wystąpili oni solo, w duetach i tercecie. Na koncert poświęcony twórczości jednego
z największych polskich kompozytorów złożyły się znane pieśni Stanisława Moniuszki. Mogliśmy usłyszeć m.in. Chochlika, Złotą rybkę, Piosnkę żołnierza. Byliśmy zachwyceni wykonaniem żartobliwej pieśni Dziad i baba. Podczas koncertu muzyka przeplatała się ze słowem. Swój wkład mieli również uczniowie klasy IVc: Jerzy Cepa, Krystian Ratajczyk i Bartosz Zakrzewski, którzy recytowali wiersz Wandy Chotomskiej Dwaj panowie. Nasze spotkanie zwieńczyło wspólne wykonanie Prząśniczki.

Wszystkie utwory Stanisława Moniuszki zostały wykonane  z wielkim zaangażowaniem. Koncert odznaczał się niezwykłym charakterem. Uczniowie odczuwali niepowtarzalną atmosferę panującą podczas występu. Przedstawienie Moniuszko jak z bajki zostało przyjęte owacyjnie i na długo zostanie w naszej pamięci.

Odsłony: 11

Podobne wpisy