Print Friendly, PDF & Email


   W dniach 29-30 października 2018 r w ramach współpracy z wydawnictwami gościliśmy w naszej szkole redaktora Adama Hemera, który przeprowadził w czterech klasach ciekawe zajęcia. Podczas spotkań z uczniami rozmawiał o pracy w  wydawnictwie i powstawaniu książek, czytał fragmenty tekstów, prezentował bohaterów  i w oparciu o treść przeprowadzał różne zadania, gry i zabawy. Stopień trudności ćwiczeń warsztatowych dostosował do wieku uczniów, co było ważne, gdyż w zajęciach brali udział uczniowie klas – IIIA, IIIB, IVC, VIC, i VIIA. Dla młodszych były gry językowe, skojarzeniowe, zadania plastyczne i quizy, a starszym proponował zadania aktorskie  i logiczne, a także warsztaty redakcyjne, które uczą pracy z tekstem i kreatywnego podejścia do lektury. Redaktor zachęcał uczniów do czytania prezentując mądre i ciekawe książki.

   Spotkania były bardzo ciekawe, podobały się uczniom i mam nadzieję przyczynią się do większego zainteresowania książką, i podniosą poziom czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

    Pana Adama Hemera zaprosiła Halina Tumińska – nauczyciel-bibliotekarz.

Odsłony: 20

Podobne wpisy