Print Friendly, PDF & Email

W piątek 19 kwietnia klasy czwarte pod opieką wychowawców Pani Agnieszki Krzesińskiej,  Pani Katarzyny Michcik i Pani Ani Olborskiej odwiedziły Nieborów, w którym uczestniczyły w warsztatach związanych z Akademią Pana Kleksa. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą lektury oraz filmu nakręconego na jej podstawie, do którego część scen powstawało w nieborowskich ogrodach. Poza tym dzieci uczestniczyły w lekcji kleksografii i zbierały piegi. Zwiedziły także wnętrza pałacu, poznały jego historię oraz opowieści o dawnych mieszkańcach. Następnie grupa udała się do przepięknych, pełnych kwitnących krzewów i drzew ogrodów z imponująca wypełnioną egzotycznymi roślinami oranżeria. Kolejnym punktem programu był romantyczny Park w Arkadii w stylu angielskim. Podziwialiśmy nie tylko piękno przyrody, ale też niezwykłe budowle.  Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Stary Rynek w Łowiczu, przy którym mieszczą się zabytki architektury m.in. Bazylika Katedralna. Po zakupieniu pamiątek wróciliśmy w dobrych nastrojach i pełni wrażeń do Łodzi.

Odsłony: 62

Podobne wpisy