Print Friendly, PDF & Email

W ciepły, październikowy poranek uczniowie klas siódmych wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anną Kubik i p. Elżbietą Sajak wyruszyli na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Bełchatowa. Siódmoklasiści uczestniczyli w różnorodnych warsztatach organizowanych przez PGE Giganty Mocy.

Poprzez udział w atrakcyjnych zajęciach praktycznych, uczniowie zgłębili wiadomości z fizyki – dowiedzieli się m.in. czym jest właściwie prąd i jego natężenie, co to jest “rezystor” oraz w praktyce sprawdzili prawo Ohma i nauczyli się korzystać z płytki stykowej.

Usystematyzowano również zagadnienia z biologii – na tapecie znalazł się świat roślin nago- i okrytonasiennych. Każdy uczeń wykonał preparat mikroskopowy, co stanowiło zarazem nie lada wyzwanie i frajdę.

Trzecie zajęcia poza dostarczeniem sporej dawki emocji, umożliwiły poznanie warsztatu pracy detektywa. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób szuka się dowodów zbrodni, analizowali mikroślady, a także tworzyli portrety pamięciowe i porównywali odciski palców. Ponadto uczestnicy wycieczki musieli wykazać się zdolnością logicznego myślenia i sztuką dedukcji.

Kropką nad “i” pobytu w Bełchatowie było poznanie sposobu wydobycia i przetwarzania węgla brunatnego na energię elektryczną. Podczas prelekcji wszyscy przypomnieli sobie zagadnienia omawiane na lekcjach geografii – ery i okresy geologiczne.

Na tarasie widokowym w Żłobnicy każdy zobaczył, czym jest i jak wygląda odkrywka.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie uczniów podczas zajęć i nieschodzące z twarzy uśmiechy, z całą pewnością można stwierdzić, że 5 października na długo zostanie w ich pamięci.

Odsłony: 18

Podobne wpisy