28 kwietnia w ramach XVIII FEATIWALU NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI uczniowie klas VII odwiedzili Instytut Fizyki i Informatyki Stosowanej. Wysłuchali dwóch wykładów:

-prof. dr hab. Józefa Andrzejewskiego „Promieniowanie jonizujące wokół nas”

omawiane było promieniowanie pochodzące z rozpadu izotopów pierwiastków znajdujących się w skorupie ziemskiej, mechanizm powstawania radioaktywnych pierwiastków w wyniku oddziaływania promieni kosmicznych z atmosferą oraz wytwarzanych sztucznie przez człowieka

-dr Jana Malinowskiego „ Promieniowanie kosmiczne – czym jest i jak je badamy”

skąd pochodzi promieniowanie kosmiczne, czym jest i w jaki sposób jego cząstki otrzymują bardzo dużą energię.

Dwie grupy brały również udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez dr Sławomira Pawłowskiego – Super igła, czyli jak zobaczyć to co „niewidoczne” (Pracownia Elektroniki i Telekomunikacji)