Print Friendly, PDF & Email

16 października uczniowie klasy  IVc wraz z wychowawcą Justyną Dudek i panią Haliną Tumińską (nauczycielem bibliotekarzem) wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. S. Czernika w Łodzi. 

Zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, zwiedzili wypożyczalnię, czytelnię oraz pracownię multimedialną. W dziale dla dzieci i młodzieży zatrzymali się dłużej, mogli przejrzeć księgozbiór i samodzielnie wyszukać lektury. Następnie pani bibliotekarka Katarzyna Koralewska przedstawiła dzieje książki i pisma. Dzieci wykorzystały zdobytą wiedzę, odpowiadając na pytania i rozwiązując krzyżówki.

Zajęcia były interesujące i przebiegały w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że po tej wizycie uczniowie będą częściej odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej zbiorów.

Odsłony: 17

Podobne wpisy