Print Friendly, PDF & Email

W dniu 31 października 2017r. klasa IV b i IVd pod opieką pani Ilony Kałużnej i  pani Katarzyny Lubczyńskiej – Połeć uczestniczyły w wyjściu do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Uczniowie mieli okazję podziwiać przepiękne kostiumy, magiczną scenografię, a przede wszystkim młodych aktorów ze szkoły tańca Odoriko, którzy przy dźwiękach bajkowej muzyki wytańczyli historię młodego i rozkapryszonego księcia. Młodzieniec ten zlekceważył żebraczkę, która była w istocie czarodziejką  i za brak serca względem niej zmieniła go w straszną Bestię. Jego los został barwnie przedstawiony w półtora godzinnej choreografii przygotowanej na potrzeby spektaklu przez nauczycieli szkoły tańca Odoriko w Łodzi.

 Uczniowie obu klas w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa podczas godzin wychowawczych będą prezentować różne sposoby połączenia oglądanej sztuki z czytaniem książki. Klasy będą podzielone na grupy, z których każda zaprezentuje prace dotyczące różnic między książką a sztuką. Uczniowie zaprojektują stroje dla aktorów, przygotują scenografię i popis tanecznych umiejętności oraz przedstawią ulubione fragmenty w postaci dramy. Zapoznają się z podstawowymi pojęciami z teorii literatury i teatru.     

Odsłony: 7

Podobne wpisy