Print Friendly, PDF & Email

14 marca uczestniczyliśmy w przedostatnim wyjściu do teatru z projektem “Bliżej Kultury”. Tym razem odwiedziliśmy Teatr Powszechny i obejrzeliśmy spektakl “Na całe życie”.  Teatralna adaptacja scenariusza włoskiego autora Paolo Costelli do filmu „(Nie)długo i szczęśliwie” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Punkt wyjścia dla scenicznej historii jest niecodzienny. Oto kilka par dowiaduje się, że ich małżeństwa są nieważne, ponieważ udzielający sakramentu ksiądz, księdzem nie był. W kapłana wcielił się oszust, przebieraniec, któremu powiodła się sztuka udawania duchownego. Teraz, niedawni małżonkowie, stają przed dylematem: naprawić formalny błąd i ponownie stanąć przed ołtarzem, czy też wykorzystać niespodziewaną sytuację, by jeszcze raz zastanowić się nad dokonanym przed laty wyborem. Paradoksalnie niezręczna, godna wykpienia sytuacja, a przecież przed jakże dociekliwymi pytaniami stawiająca indywidualnie każdą z osób na widowni: czy to w związku pozostającą, czy o nim myślącą, czy leczącą po takowym rany. Spektakl godny obejrzenia.

Odsłony: 4

Podobne wpisy