Print Friendly, PDF & Email

„Utworzenie punktu dydaktycznego Szkoła Podstawowa nr 48 w Łodzi”

Wartość ogólna zadania – 60.000,00 zł

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 57.000,00 zł

W zawiązku z realizacją projektu dotacyjnego ze środków WFOŚiGW w Łodzi na terenie placówki powstał punkt dydaktyczny z Altaną oraz ogrodem tematycznym podzielonym na pory roku. W wyniku prac ogrodowych powstała także grządka z uprawą ekologiczną ziół i warzyw, a także zaczątki łąki kwietnej.

Ogród został podzielony na cztery sektory w których posadzono rośliny, które wyglądają najpiękniej  we właściwej porze roku.

Sektor wiosenny wypełniono przebiśniegami, krokusami, szafirkami, tulipanami i żonkilami. Kaskadą żółtych kwiatów przywita nas wiosną forsycja. Po okresie kwitnienia tych roślin pozostaną z nami bratki i stokrotki. Sektor letni to feria barw i zapachów roślin miododajnych. Posadziliśmy budleje, floxy, lawendę i kocimiętkę. Późne lato i jesień powita nas kwiatami rudbekii i jeżówki, a w wietrzne dni wsłuchamy się w szum traw: rosplenicy japońskiej, miskantów i trzcinników. Sektor zimowy też    nie pozostał pusty. Zaradziliśmy w nim świerk oraz kosodrzewinę i irgę o pięknych czerwonych owocach. W naszym ogrodzie królują również róże w cudownych nasyconych kolorach. Ogród przyciąga wiele owadów zapylających. Wygospodarowaliśmy także miejsce na zioła i warzywa z własnego ogródka. Można usiąść w sercu naszego ogrodu delektując się magią przyrody.

Altana wyposażona jest w system rynien z których woda opadowa odprowadzana jest do zbiornika. Odzyskana woda służy do podlewania naszego ogrodu oraz grządek.

Altana wyposażona jest  w stoły z ławami, przystosowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu. Celem naszym jest uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody. Przebywanie na świeżym powietrzu i wspólne dbanie o ogród, przebywanie w gronie rówieśników zintegrowało ludzi i pozwoliło się im otworzyć na drugiego człowieka.

 

Odsłony: 59

Podobne wpisy