Print Friendly, PDF & Email

DZIEŃ BRYTYJSKI W XXVI LO W ŁODZI

7 czerwca 2024r. nasi uczniowie z klasy 7b, 7c i 8b pod opieką p. Katarzyny Lubczyńskiej – Połeć wzięli udział w obchodach 18 edycji Dnia Brytyjskiego w XXVI LO w Łodzi, podczas którego można było wziąć udział w czterech konkursach.

Nasz szkoła przystąpiła do zmagań w trzech różnych konkursach: w QUIZIE WIEDZY
O WIELKIEJ BRYTANII  z elementami leksykalno-gramatycznymi, KARAOKE piosenki brytyjskiej oraz w konkursie na wykonanie makiety – BRITISH LANDMARK 3D MODEL COMPETITION.

W QUIZIE WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, który został przeprowadzony w języku angielskim metodą interaktywną, wzięli udział:  Wiktoria Drwięga z klasy 7b, Natalia Koprek z klasy 7c i Michał Nowicki z klasy 8b. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się zarówno
z pytaniami zamkniętymi jak i otwartymi z zakresu geografii, języka, historii Zjednoczonego Królestwa, kultury, sportu, znanych pisarzy słynnych miejsc, zabytków, instytucji
i codziennego życia. Część quizu stanowił test leksykalno-gramatyczny na poziomie B1+/B2.

W konkursie KARAOKE z naszej szkoły wystąpiły dwie uczennice: Natalia Mrozowicz z klasy 7b w piosence „Be the one” (Dua Lipa) i Amelia Adamczyk z klasy 7c w piosence „Someone like you” (Adele).

Dwie uczennice z klasy 7b Maja Im i Marika Urbanek wzięły udział w konkursie na wykonanie makiety – BRITISH LANDMARK 3D MODEL COMPETITION. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie makiety budowli użyteczności publicznej, która jest lub mogłaby stać się nowym symbolem Wielkiej Brytanii XXI wieku, a następnie jej zaprezentowanie i ustne uzasadnienie, dlaczego – zdaniem uczestnika/uczestników – jego/ich projekt zasługuje na miano symbolu Wielkiej Brytanii. W ocenie jury były brane pod uwagę pomysł, estetyka, jakość i oryginalność zaprojektowanej budowli, oryginalność uzasadnienia wyboru obiektu jako symbolu Wielkiej Brytanii, naturalność i swobodę wypowiedzi
z uwzględnieniem stosownych środków językowych.

We wszystkich trzech konkursach nasi uczniowie odnieśli sukcesy:

III miejsce w QUIZIE WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII  – Wiktoria Drwięga, Natalia Koprek i Michał Nowicki

II miejsce KARAOKE – Amelia Adamczyk

III miejsce BRITISH LANDMARK 3D MODEL COMPETITION – Maja Im i Marika Urbanek

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Odsłony: 83

Podobne wpisy