Print Friendly, PDF & Email

Z wizytą u Pary Prezydenckiej

28 maja 2024r. uczniowie i uczennice z klasy 3a, 5a i 5b pod opieką p.Katarzyny Lubczyńskiej-Połeć i p.Marty Klonowskiej uczestniczyli w wydarzeniu „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, które miało miejsce w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to wydarzenie cykliczne z udziałem Pary Prezydenckiej, organizowane od 2017 r., skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat, organizowane przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego we współpracy ze służbami, formacjami, społecznymi, organizacjami ratowniczymi oraz instytucjami.

Pan Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaprosili dziecii młodzież z całej Polski, aby jak co roku przed rozpoczęciem letnich wakacji porozmawiaćo zasadach bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku oraz właściwym postępowaniu w sytuacji zagrożenia, a także bezpiecznym funkcjonowaniu w cyberprzestrzeni. Na dzieci czekało wiele atrakcji, które jak zawsze miały charakter prewencyjno -edukacyjny, aby poprzez zabawę uczyć się od najmłodszych lat, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się  między innymi z technikami udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa drogowego oraz wyszkolenia psów służbowych. Ponadto można było zobaczyć sprzęt, jakim posługują się obecne na spotkaniu formacje.

Jednym z punktów programu było uhonorowanie przez Pana Prezydenta RP Medalami za Ofiarność i Odwagę  sześcioro młodych wyjątkowych bohaterów, którzy swoją postawą wykazali się odwagą, by ratować życie drugiego człowieka.

Pierwsza Dama złożyła życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka życząc dzieciom, aby zawsze miały możliwość realizacji swoich planów oraz rozwijania swoich pasji
i zainteresowań, aby jak najdłużej towarzyszyła im dziecięca ciekawość świata, Na koniec Pierwsza Dama przekazała, że najważniejsze jest to, żeby dzieci zawsze czuły się kochane
i były bezpieczne.

Pan Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że wakacje to czas, kiedy młodzi ludzie dużo czasu spędzają z rówieśnikami na świeżym powietrzu i ważne jest , żeby wiedzieli jak się zachować, aby uniknąć niebezpieczeństwa.  Prezydent zwrócił uwagę, że niebezpieczeństwo może przyjść nie tylko w wakacje i dlatego wiedza i umiejętności, które można pozyskać lub poszerzyć  podczas tego spotkania są bezcenne na co dzień w sytuacji niebezpiecznej lub zagrażającej życiu.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z ww. wydarzenia oraz załączamy linki:

https://youtu.be/tYWhdeRY95A

https://youtu.be/_CEF46veEtk

Opracowały

Katarzyna Lubczyńska-Połeć

Marta Klonowska

Odsłony: 72

Podobne wpisy