Print Friendly, PDF & Email

10 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Data 11 listopada to symbol: walki o wolność, miłości i zwycięstwa. Uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią, pieśniami patriotycznymi oraz słowami polskich poetów.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas szóstych przypomnieli niektóre fakty z historii naszego kraju i utworzyli alfabet Niepodległej. Podczas akademii „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” zostały zaprezentowane pieśni patriotyczne: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Białe róże”, „Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu chóru szkolnego. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Apel przygotowały panie: Małgorzata Szymańska, Alina Sakwińska, Magdalena Supeł. Nad nagłośnieniem czuwał pan Przemysław Albrecht.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólną celebrację tego święta.

Odsłony: 147

Podobne wpisy