Print Friendly, PDF & Email

9 listopady 2023 roku klasy 7a, 8a i 8b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najsłynniejszego cmentarza w stolicy – Powązek. To miejsce pochówku znanych i zasłużonych Polaków. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego. Trasa obejmowała zwiedzanie nie tylko trybun, ale też  przestrzeni dostępnych dla wyjątkowych gości PGE Narodowego. Odwiedziliśmy prestiżowe loże, szatnie zawodników, weszliśmy na płytę boiska, byliśmy nawet w kaplicy wielowyznaniowej. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez sale tematyczne. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po Starówce Warszawskiej. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek. Wszyscy fantastycznie spędziliśmy czas i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy.

Odsłony: 212

Podobne wpisy