Print Friendly, PDF & Email

Uczniowie klasy 4B wraz z nauczycielem matematyki – Panią Katarzyną Michcik poznali różnego rodzaju przybory służące do pomiaru – linijkę, ekierkę, taśmę krawiecką, suwmiarkę, miarkę i taśmę mierniczą, kątowniki i kątomierze, poziomice, liniały krawędziowe oraz dowiedzieli się, kto i do czego ich używa. Porozmawialiśmy o zastosowaniu tych przyborów w naszym codziennym życiu.  Uczniowie mieli także okazję użyć taśmy mierniczej/suwmiarki i pomierzyć: tablicę, ławki, zeszyty, szafki, drzwi, okna, ołówki, kredki, śrubki, nakrętki, a nawet zmierzyć nasz szkolny hol.  Podczas tego ćwiczenia dzieci zwracały sobie nawzajem uwagę, w którym miejscu powinno przykładać się miarkę/linijkę, by pomiar był jak najbardziej dokładny. Podczas zajęć przeliczaliśmy także poznane jednostki długości.

Odsłony: 101

Podobne wpisy