Print Friendly, PDF & Email

W poniedziałek 6 listopada 2023 uczniowie klasy 4A, 4B, 6B i 8B uczestniczyli pod opieką wychowawców i Pani Anny Olborskiej w warsztatach przygotowanych przez pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi. Na zajęciach uczniowie poszerzyli wiedzę na takie tematy jak: balet, śpiew, instrumenty muzyczne i scenografia. Po dotarciu na miejsce kierownik sekcji edukacyjnej teatru zaprowadził nas na pierwsze zajęcia.
Była to lekcja śpiewu operowego. Wykładowczyni zaczęła od zaprezentowania fragmentu operetki w wykonaniu aktorów Teatru Wielkiego. Uczniowie rozgrzali struny głosowe przy akompaniamencie dźwięków pianina.
Następne zajęcia to lekcja baletu. Prowadząca przybliżyła uczniom prace tancerzy baletowych i opowiedziała jak wygląda edukacja w szkole baletowej. Zaprezentowała pozycje z tańca baletowego. Później każdy uczeń pod jej okiem rozciągał się przy drążkach jak prawdziwy baletmistrz. Na koniec wszyscy zatańczyli poloneza.
Na kolejnych zajęciach poznali instrumenty, na których gra się w orkiestrze. Uczniowie dowiedzieli się jak są rozstawiane poszczególne sprzęty muzyczne, na czym polega praca dyrygenta. Mogli sami dyrygować uczniowską orkiestrą oraz zagrać na bębnie wielkim i harfie.
Jako ostatnia była lekcja o scenografii. Najpierw prowadząca wyjaśniła uczestnikom, co to jest scenografia. Odpowiedziała, jaką funkcję pełnią w przedstawieniu dekoracje i kostiumy. Później dzieci zaprojektowały własne kostiumy.
Uczniowie wyszli z zajęć zafascynowani teatrem.

Odsłony: 72

Podobne wpisy