Print Friendly, PDF & Email

Całkiem niedawno 25.09. spędziliśmy uroczy dzień podczas wycieczki metodą stacji „ auf deutschen Spuren in Lodz/ niemieckimi śladami w Łodzi. Uczniowie pracowali
w 3 grupach i odpowiadali na pytania znajdujące się na karcie pracy. Zobaczyliśmy budynek przy ulicy Wólczańskiej 31, gdzie obecnie mieści się teraz Galeria Sztuki. Następnie odwiedziliśmy przy Kościuszki 65 dawny budynek szkoły dla chłopców, potem również dla dziewcząt. Całkiem niedawno znajdował się tam Wydział Filologiczny przy Uniwersytecie Łódzkim – teraz mieści się tu budynek Sądu Apelacyjnego. Nieopodal, przy Kościuszki 71, znajdowała się szkoła, do której do roku 1933 uczęszczali Niemcy, Polacy i Żydzi.

Następnie odwiedziliśmy Piotrkowską 137, gdzie obecnie mieści się Klub Nauczyciela i podziwialiśmy witraż z łabędziami. Przedostatnią atrakcją, było dawne kino Gdynia przy ul. Tuwima 3 z uroczą sową na dachu. Na końcu spotkaliśmy się z innymi grupami po Urzędem Miasta na Piotrkowskiej 104
i odwiedziliśmy salę Rady Miasta. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia taka wycieczka!

 

 

 

Odsłony: 121

Podobne wpisy