Print Friendly, PDF & Email

25 kwietnia 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy V b zaprezentowali wydarzenia związane z obradami  Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 maja na tle ważnych faktów z historii Polski. Podczas akademii zaprezentowano poruszający wiersz „Ojczyzna”. Wysłuchaliśmy  pieśni patriotyczne: „Polonez Trzeciego Maja”, „Witaj , majowa jutrzenko” oraz piosenki sławiące piękno ojczyzny: „Jak długo w sercach naszych”
i „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uczennice z klasy VIII b zaprezentowały taniec z flagami. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Apel przygotowały panie: Małgorzata Szymańska i Alina Sakwińska. Nad nagłośnieniem czuwał pan Przemysław Albrecht.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólną celebrację tego święta.

 

Odsłony: 213

Podobne wpisy