Print Friendly, PDF & Email

W poniedziałek 27.03.2023 uczniowie klasy 8D uczestniczyli pod opieką wychowawcy Pani Katarzyny Michcik i Pani Anny Olborskiej w warsztatach przygotowanych przez pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi. Na zajęciach uczniowie poszerzyli wiedzę na takie tematy jak: balet, śpiew, instrumenty muzyczne i scenografia. Po dotarciu na miejsce kierownik sekcji edukacyjnej teatru zaprowadził nas na pierwsze zajęcia.

Klasa 8D rozpoczęła od lekcji śpiewu. Wykładowczyni zaczęła od zaprezentowania fragmentu operetki w wykonaniu aktorów Teatru Wielkiego. Rozgrzali struny głosowe przy akompaniamencie dźwięków pianina. Na zakończenie zaśpiewali refren pieśni “Wielka Sława To Żart”.

Następnie klasa udała się na lekcje baletu. Prowadząca przybliżyła dzieciom prace tancerzy baletowych i opowiedziała jak wygląda edukacja w szkole baletowej. Zaprezentowała pozycje z tańca baletowego. Później każdy uczeń pod jej okiem rozciągał się przy drążkach jak prawdziwy baletmistrz. Na koniec zatańczyli poloneza.

Na następnych zajęciach poznali instrumenty, na których gra się w orkiestrze. Uczniowie dowiedzieli się jak są rozstawiane poszczególne sprzęty muzyczne, na czym polega praca dyrygenta. Mogli sami dyrygować uczniowską orkiestrą oraz zagrać na bębnie wielkim.

Ostatnimi zajęciami była lekcja o scenografii. Najpierw prowadząca wyjaśniła uczestnikom co to jest scenografia. Odpowiedziała, jaką dekoracje i kostiumy pełnią funkcje w przedstawieniu. Później dzieci zaprojektowały własne kostiumy.

Uczniowie wyszli z zajęć zafascynowani teatrem.

 

 

Odsłony: 54

Podobne wpisy