Print Friendly, PDF & Email

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych , który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w roku 2001 w Strasburgu i od tamtej pory  przypada corocznie na dzień 26 września, nauczyciele języka angielskiego Katarzyna Lubczyńska – Połeć, Anna Kubik i Ewa Pospieszyńska oraz  niemieckiego Karolina Małecka  już po raz kolejny zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach.  Celem konkursów było ukazanie  znaczenia nauki języków dla szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego,  promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy, a także  propagowanie uczenia się przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią.

Uczniowie klas I mieli za zadanie własnoręcznie wykonać flagę kraju anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego.

Dla klas II – III zorganizowany został konkurs indywidualny na wykonanie projektu metodą 3D. Uczniowie wykonali symbole różnych krajów (np.: angielska budka telefoniczna, autobus piętrowy, żołnierz Królowej Elżbiety II , charakterystyczna taksówka angielska, wieża Eiffla, itp.).

Uczniowie klas IV – V wykonywali plakat w języku angielskim, obrazujący  zwroty i wyrażenia z języka szkolnego –  School language, a uczniowie klas VI plakat związany z uniwersalnymi wyrazami rozumianymi na całym świecie.

Klasy VII miały do wyboru wykonanie jednego plakatu – pierwszy w języku niemieckim obrazującego zwroty i wyrażenia z języka szkolnego, a drugi w języku angielskim dotyczący charakterystycznych zabytków na całym świecie. Na plakacie trzeba było umieścić zdjęcie lub rysunek  i krótki opis wybranego miejsca.

Klasy VIII miały za zadanie wykonać  plakat w języku angielskim i niemieckim „Idiomy w obrazach”. Zadaniem uczestników było wyszukanie i zilustrowanie jednego idiomu w języku angielskim i jednego w języku niemieckim.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów , którzy  bardzo licznie się w nie zaangażowali i stworzyli wiele ciekawych prac wykorzystując swoje umiejętności językowe i plastyczne.

Również w tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Uczniowie przebrali się za znane postacie z krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych, bądź innych. Mogliśmy między innymi zobaczyć wśród nas Pippi Langstrumpf, Harrego Pottera, Alberta Einsteina czy Freddiego Mercurego. Na II piętrze na korytarzu była również wyświetlona prezentacja nawiązująca do powstania Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie mieli  możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat różnych krajów w krótkim quizie zamieszczonym w prezentacji.

Odsłony: 47

Podobne wpisy