Print Friendly, PDF & Email

28 listopada uczniowie klasy V c wraz z wychowawczynią i panią Haliną Tumińską uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej.  

  Lekcja muzealna przybliżyła im codzienne życie w dawnej szkole: od wyposażenia klasy, tornistra, mundurka uczniowskiego, po relacje panujące pomiędzy uczniami a wychowawcą. Podczas zajęć podziwiano oryginalne akcesoria, którymi na co dzień posługiwali się niegdyś uczniowie. Ponadto obejrzeli elementarz autorstwa Mariana Falskiego, z którego uczyło się czytać i pisać wiele pokoleń.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach „Kaligrafia – sztuka pięknego pisania”. W ich trakcie dowiedzieli się o metodach i przyborach do kaligrafii, a także wypróbowali swych sił w pisaniu piórem gęsim i piórem ze stalówką.

         Zajęcia były niezwykle interesujące i wzbogaciły wiedzę uczniów.

Odsłony: 7

Podobne wpisy