Print Friendly, PDF & Email

Dnia 8.11.2019 r w naszej szkole odbył się „Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami” dla uczniów z klas I-III. Dekoracje sali zdobiły drzewa wykonane z recyklingu. Do dekoracji wykorzystane zostały: karton, sklejki, oraz obumarłe gałęzie drzew. Wydarzenie szkolne rozpoczęło się od przedstawienia. Na sale wbiegły dzieci w roli moli książkowych oraz wróżka – nauczycielka świetlicy. Przedstawienie przeplatane było wystąpieniem p. bibliotekarki, która odczytała wszystkim dzieciom fragment książki z Gangu Słodziaków. Następnie p. bibliotekarka zadała pytania publiczności dotyczące przeczytanego fragmentu. Moliki książkowe zaśpiewały  piosenkę pt. „Oto jeż”. Kolejnym punktem programu była pogadanka zaproszonego gościa p. Beaty Olczyk  dotycząca dbałości o środowisko. Dzieci miały możliwość segregacji śmieci do odpowiednich koszy. Na uroczystość przybyła też pani Dorota Matusiak z Policji, która  zwróciła uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa. Całość imprezy uwieńczyła przysięga złożona przez mole książkowe oraz rozdanie nagród z konkursu „ Drzewo Gangu Słodziaków.”  

Odsłony: 23

Podobne wpisy